Homepage Kontakty Asociace Burza AA zvířat Databáze AA býků

Aberdeen Angus
Úvodní stránka
Naše poslání
Zápisy ze schůzí
Fotogalerie
Emailový zpravodaj
Kontakty asociace
Burza AA zvířat
Databáze AA býků
Kontakty v EU
Archiv: AngusForum 05

ČSCHMS
Úvodní stránka
ČSCHMS
Zápisy
Odchovny PB
Legislativa
Šlechtění a PK
Dotace, programy
Akce, výstavy
Kontakty
Odkazy
Hovězí maso
Burza zvířat
Databáze býků
webKUMP


Novinky Asociace Angus

17.06.2019
Setkání se zástupci BREEDPLAN
Tento čtvrtek mají chovatelé jedinečnou možnost se setkat se zástupci systému BREEDPLAN, kteří přijeli na konferenci ICAR 2019 probíhající tento týden v Praze. Dr. Brad Crook projevil zájem vidět chov Aberdeen Angus v ČR. Předběžně jsme domluveni na návštěvu chovu v Rantířově, kde bychom se kolem poledne mohli společně setkat a zodpovědět Vaše otázky. Další zastávkou bude OPB Cunkov. Program s časem upřesníme. V případě zájmu kontaktujte Matěje Šaška tel. 732 628 651
Rada AA
23.05.2019
Ve dnech 6.-10.11. 2019 se v kanadském Edmontonu koná mezinárodní výstava Farmfair, na kterou nás pozvali Dawn a Lee Wilsonovi, sudí letošní Národní výstavy. Vláda provincie Alberta nabízí finanční příspěvek až 1.500 kanadských dolarů na cestovní náklady. Asociace chovatelů Aberdeen Angus nabízí svým členům zajištění cesty na tuto akci.
Daniel Borovka
16.05.2019
Představujeme první fotografie z Národní výstavy od skotské fotografky Catherine MacGregor. Šampionem plemene se stal býk Cézar Red Tegro z Těšenova. Vítězům gratulujeme, zúčastněným děkujeme!
Asociace AA

Novinky ze svazu (ČSCHMS)

24.04.2019
Výsledky měření MLLT u plemene aberdeen angus
Během tohoto týdne byly chovatelům plemene aberdeen angus zaslány zpracované výsledky z letošního měření nejdelšího zádového svalu, které proběhlo na přelomu února a března ve spolupráci se skotskou techničkou Lindou McKendrick. Chovatelé mají k dispozici soubor svých zvířat a průměrné hodnoty celé populace. Z konečného vyhodnocení byla vyloučena zvířata, která neodpovídala stanovenému věkovému rozmezí, býci ostatních plemen a kříženci. Pouhé porovnání naměřených údajů nepřináší správný pohled, protože jak plocha svalu, tak i jeho mramorování, jsou ovlivněny mnoha vnějšími i vnitřními vlivy.
 Alena Svitáková

26.04.2019
Pozvánka na přednášku o plemeni aberdeen angus
Asociace chovatelů plemene Aberdeen angus ve spolupráci s ČSCHMS zvou chovatele na přednášku manželů Lee a Dawn Wilsonových, kanadských chovatelů Aberdeen Angus, kteří přijedou soudcovat letošní Národní výstavu v Brně. Přednáška s fotografiemi proběhne v neděli 12. května od 10:30 v zasedací místnosti BVV (přesné místo konání bude upřesněno). Od 9:00 jí bude předcházet první zasedání nově zvolené rady asociace, na které jste rovněž srdečně zváni.
 Milan Šebelka

11.02.2019
1.510.000 USD za ročního angusského býka
Neuvěřitelných 1,51 milionů dolarů zaplatil kupec z farmy Herbster Angus Farms, Falls City (Nebraska) na sobotní aukci 9.2. Schaff Angus Valley (SAV) v Severní Dakotě za ročního černě zbarveného angusského býka SAV America 8018. Byla tak překonána loňská, do nedávna rekordní suma 800 tisíc dolarů, které majitelé zaplatili za býka SAV Elation 7899 (psali jsme zde). Hlavní předností býka America je vynikající odstavová hmotnost 1,107 liber (hmotnost 502 kg ve věku 205 dní), která je nejvyšší zaznamenanou hmotností na chovu SAV.
 Kamil Malát

  Emailový zpravodaj:
Chcete vědět, co je nového u angusů? Uveďte svou emailovou adresu...
  Nepřehlédněte:
  Připravujeme:
Informace obsažené na webu aberdeenangus.cz nesmí být zvěřejněny bez souhlasu autorů. Prohlížením webu tuto podmínku přijímáte.
Obsah webu: © 1994, 2007 Asociace chovatelů plemene Angus. Aplikační a některé databázové vstupy: © 1991, 2007 Český svaz chovatelů masného skotu    Design & application: © 1999, 2007 Jan Čepelák, WebApplications.cz